FDL-5 Hypersonic Research Craft: Koncept s úžasným výkonem

FDL-5 Hypersonic Research Craft: Koncept s úžasným výkonem

S kapalným kyslíkem a vodíkem, uloženým hluboko ve svém úložném prostoru, by se tento obří tryskový letoun vznesl, s dosud nevyřčeným příběhem. S přídavnými nádržemi a vesmírným vozidlem připojeným k jeho hřbetu by tento pták letěl ke hvězdám, aby je sledoval.

Ale bohužel, jeho výkon a skličující technologie na displeji se tento koncept nikdy neujal a tiše odletěl. Ale v dějinách to žije v mysli, sen o tom, co mohlo být, raketa jiného druhu.

V 60. letech 20. století společnost Lockheed a Laboratoř dynamiky letu (FDL) amerického letectva prozkoumala několik konstrukčních konceptů pro hypersonický let. Tři hlavní vozidla, FDL-5, FDL-6 a FDL-7, byla založena na 70-ti stupňovém trojúhelníku a měla různé konstrukce.

FDL-5 měl křídla s proměnnou geometrií pro řízená přistání a jeden návrh požadoval, aby byl vynesen do vzduchu transportním letounem C-5 Galaxy a poté vypuštěn ve velké výšce. Laboratoř raketového pohonu letectva také nastínila „vesmírný systém letectva Sortie“, který měl tři hlavní části: odpalovací plošinu, přídavné nádrže a vesmírné vozidlo, což byl 747 se zásobníky kapalného kyslíku a kapalného vodíku uvnitř trupu a vodík čerpaný do přídavných spalovacích zařízení pro zvýšení tahu. Další možností bylo vozidlo dimenzované tak, aby se vešlo do prostoru pro raketoplán.