Air One: Osobní dvousedadlový eVTOL

Air One: Osobní dvousedadlový eVTOL

AIR ONE eVTOL se posouvá do další fáze AFWERX Agility Prime Programu letectva Spojených států. Prostřednictvím tohoto programu americké letectvo spolupracuje se soukromými startupy na vývoji pokročilých řešení letecké mobility, která by mohla mít vojenské aplikace.

AIR ONE je demonstrační letadlo eVTOL pro cestující s pevnými křídly, které pojme dva cestující. Oba cestující budou mít přístup k ovládacím prvkům letadla, což umožní provádět kopilotu. Letoun je poháněn osmi elektromotory a využívá osm párů rotorů k letu maximální rychlostí 249 km/h a maximálním doletem 177 km.

AIR ONE lze nabíjet doma pomocí nainstalovaného adaptéru. Uživatelé také budou moci nabíjet svůj AIR ONE na veřejných rychlo nabíjecích stanicích EV DC se standardní zástrčkou CCS. Nabíjení z nabíjecí stanice EV AC je možné pomocí přenosného adaptéru, který se vejde do zavazadlového prostoru AIR ONE.

Navázali jsme partnerství s nabíjecími a infrastrukturními společnostmi pro elektromobily, abychom uživatelům AIR ONE poskytli širokou síť možností nabíjení. AIR ONE je navržen tak, aby se vešel do přívěsu pro delší přepravu.

Zákazníci budou mít možnost zakoupit si vlastní přívěs pro jejich AIR ONE. Skládání křídel je extrémně jednoduché díky patentovanému skládacímu mechanismu AIR. Celý proces skládání zvládne jedna osoba za 5 minut.