Bond Bug: Dvoumístné tříkolové britské mikroauto

Bond Bug: Dvoumístné tříkolové britské mikroauto

Bond Bug je malý britský dvoumístný tříkolový automobil, který navrhl Tom Karen z Ogle Design pro Reliant Motor Company, který jej vyráběl v letech 1970 až 1974, původně v továrně Bond Cars Ltd, ale následně v továrně Reliant v Tamworthu. . Jedná se o klínovité mikroauto, se zvedací stříškou a bočními clonami namísto běžných dveří.

Bond Bug byl schopen jet rychlostí 76 mph (122 km/h), překračoval britský národní rychlostní limit (70 mph/112,6 km/h), a byl srovnatelný s malými limuzínami, jako je základní 850 cc Mini (72 mph/h). 116 km/h) a Hillman Imp (80 mph/128 km/h). Za to by Bond Bug dostal upravené tempomat Regal Regal s maximální rychlostí 100 mph, na Regal to šlo pouze na 80 mph.

Bond Bug byl prodáván jako zábava na řízení, s nízkým sezením vyvolávajícím podobný přehnaný dojem rychlosti jako v motokárách. Bug však nebyl levnější než praktičtější auta.

Stálo to 629 liber, zatímco základní Mini o objemu 850 ccm, čtyřmístné mnohem rychlejší zatáčení, ale se značně horším zrychlením, stálo 620 liber. Bond Bug byl často přirovnáván k základnímu mini, i když vozidla byla úplně jiná.