Jezdíte celý rok na jedněch pneumatikách? Děláte chybu

Jezdíte celý rok na jedněch pneumatikách? Děláte chybu

Zákonem stanoveno je užívání zimních pneumatik od 1. listopadu do 31. března, a to pokud se na pozemní komunikací objeví souvislá vrstva ledu, sněhu nebo námrazy, anebo v případě, kdy lze předpokládat, že se během dne souvislá vrstva sněhu či námrazy kvůli povětrnostním podmínkám objeví. Že ještě zimní pneumatiky nemáte? Poradíme vám, kde je koupíte výhodně.

Proč v létě nejezdit na zimních pneumatikách?

Na některých silnicích dokonce najdete i značku “zimní výbava” a bez zimních pneumatik na nich od listopadu do konce března nemáte co dělat. Ale když řidiči mají přezuto, často se jim nechce od dubna přecházet zase na letní. Ale to je velká chyba. V létě bychom zimní pneumatiky rozhodně používat neměli. Ptáte se proč?

  • zimní pneu obsahují změkčovací směsi, to znamená, že se v létě rychleji opotřebí

  • teplo zvyšuje jejich brzdnou dráhu

  • stávají se méně ovladatelnými

  • zvyšují se emise spalin

A jak je to s celoročkami?

Proto dbejte na to, abyste v zimě jezdili na zimních a v létě na letních pneumatikách. A pak tu také samozřejmě máme celoroční pneumatiky, obvykle jde ale opět pouze o zimní pneu se symbolem M+S. Navíc pokud po celý rok používáte jedny a ty samé pneumatiky, pravděpodobně vám vydrží maximálně dvě sezony.

Zimní i letní pneu pro osobní auta, SUV a s pohohem 4×4

A kde tedy seženete použité pneu za rozumné peníze? Na onlinePNEU.cz mají nejširší výběr pneumatik a disků. Pořídíte si tu například:

Vhodné pneumatiky tu nakoupí majitelé osobních vozů, automobilů SUV i s pohonem 4×4. Prodejce samozřejmě garantuje dobrý stav pneumatik, nemusíte se proto bát, že byste vsadili na špatnou kartu a koupili si pneu, které vám vydrží sotva pár týdnů.

Podívejte se na e-shop onlinePNEU.cz a v případě, že budete potřebovat s výběrem poradit, nebojte se do firmy zavolat nebo napsat e-mail. Rádi vám s výběrem pneu nebo disků poradí.