Takto vypadá futuristická létající skleněná jachta

Takto vypadá futuristická létající skleněná jachta

Musíme řídit zbrusu novou futuristickou létající jachtu ‚The Icon‘ od BMW a TYDE! Je to jedna z nejvíce futuristických lodí, jaké byly kdy vyrobeny, s interiérem přímo z VIP salonku.

Nejlepší ze všeho je, že dokáže doslova létat nad vodou, když dosáhne 18 uzlů! Je dokonce vybaven zvukovým designem od legendárního skladatele Hanse Zimmera, který umožňuje extrémně hladkou jízdu při letu přes moře. Je to definice luxusního vodního skútru a my jsme si užili spoustu legrace, když jsme si ho prohlédli! Podívejte se na video od Supercar Blondie pro více informací:

S délkou 13,15 metru a maximální rychlostí 30 uzlů se THE ICON prohlašuje za „průkopníka nového typu plavidla s bateriovým elektrickým pohonem“. Dva elektromotory o výkonu 100 kW ze série Deep Blue společnosti Torqeedo přeměňují energetický obsah 240 kWh ze šesti baterií na dojezd přes 50 námořních mil (100 kilometrů) při rychlosti 24 uzlů.

Při rychlosti 18 uzlů se Icon zvedne z vody na své fólie a doslova vzlétne. Uvnitř prosklená střecha a tabule od podlahy ke stropu vytvářejí efekt akvária a nabízejí hostům panoramatický výhled. Odstranění bočních palub často používaných v konvenčním námořním designu znamená, že zevnitř plavidla je voda téměř hmatatelná.