Unikátní domov připomíná loď ze Star Wars

Unikátní domov připomíná loď ze Star Wars

Musubi House, posazený na svahu pravděpodobně nejvyšší hory světa (Mauna Kea) a přístupný pouze s pohonem 4 kol, se nespoléhá na městské sítě, ale místo toho je poháněn sluncem a zachycuje veškerou vodu. z obrovské lichoběžníkové šikmé střechy. Hluboko v srdci země paniolo (kovbojů) a obklopený dobytčími rančemi, tento dům ze skla, oceli a betonu (navržený inovativním architektem Craigem Steelym), byl postaven, aby chránil před silným větrem, ale otevírá se až úplně do vnitřního dvora pro chráněné venkovní bydlení.

„Jste tady jako na lodi, protože jste závislí sami na sobě, na elektřině, vodě,“ vysvětluje dodavatel a designér off-grid Scott Dale. „Je to stejné jako na plachetnici uprostřed oceánu.“ The základna domu je obří trojúhelník s jedním úhlem zapuštěným obývacím pokojem a zbytkem domu stírá hranici mezi vnitřním a venkovním prostorem skleněnými dveřmi od podlahy až ke stropu, které se otevírají do otevřeného dvora.

Dokonce i ložnice a koupelna jsou průsvitné a sprchový kout je zcela venku s dlaždicemi z lávových kamenů. Vzhledem k tomu, že obvykle jsou zde majitelé Stacy a Guy Brand sami, není potřeba soukromí, i když koupelna pro hosty má neprůhledné dveře (i když pouze makramé bariérovou stěnu).

Kuchyně je mimo mřížku, ale nepřináší žádné oběti. K dispozici je indukční varná deska a elektrický sporák v plné velikosti a myčka. Použili vysoce účinné zásuvky pro lednici a mrazničku.

Celý dům je vytvořený, od sudových střešních oken až po nabílený borový strop, který se rozprostírá ven. „Je to celé stažené z této krásné borovice, kterou jsme nabílili. To je sen stavitele lodí, protože všechny linie jsou řazeny zvenčí dovnitř. Stejné řemeslo, které se používá při stavbě lodi, je stejné jako při stavbě stropu.“