Honda Jet Elite II: Nejlehčí soukromé letadlo

Honda Jet Elite II: Nejlehčí soukromé letadlo

Představujeme HondaJet Elite II, pokračování vize programu HondaJet Elite redefinovat kategorii velmi lehkých proudových letadel s vynikajícím výkonem a účinností zrozenou z aerodynamických průlomů. HondaJet Elite II je navržen tak, aby překonal možnost velmi lehkých trysek a nabídl zážitek přesahující svou třídu.

S modelem HondaJet Elite II pokračujeme v nastavování nových standardů v doletu, spotřebě paliva, výkonu, pohodlí a technologii, protože i ti nejlepší mohou být lepší. HondaJet je dolnoplošník, který využívá kompozitní trup a hliníkové křídlo. Patří do kategorie velmi lehkých proudových letadel.

S rozšířeným doletem 1 547 nm nyní Elite II rozšiřuje dosah HondaJet do více destinací a zároveň si udržuje pozici letadla s nejnižší spotřebou paliva ve své třídě. Zvýšená kapacita paliva: další prostor pro přepravu více paliva. Zvýšená hrubá hmotnost: maximální vzletová hmotnost 11 100 liber. Nové možnosti stylu. Nová „černá edice“.

Letoun je poháněn dvěma turbodmychadly GE Honda HF120, vyvinutými s GE Aviation v rámci partnerství GE-Honda. Vnitřní rozměry jsou 17,80 stop na délku, 5,00 stop na šířku a 4,83 stop na výšku, zatímco kabina je dlouhá 12,1 stop kromě uzavřené toalety.

Celkový vnitřní objem je 324 kubických stop a kapacita zavazadel je 66 m3. Letoun je vybaven dotykovým 3displejovým skleněným kokpitem Garmin G3000. Příď a křídlo jsou navrženy pro laminární proudění a hlavní trup má konstantní profil , což usnadňuje případné protažení.